NHL 13
Srp 27

Poněkud starší kousek z počátku letočního roku klesl na zajímavou cenu a tak jsme se rozhodli, že se na něj zpětně podíváme. Vyplatí se tuto akční hru zakoupit? Více v naší recenzi DS verze.

Nintendo DS je dlouhodobě platforma, která není nakloněna propracovaným střílečkám. Důvodů je několik. Především je to poměrně špatná možnost ovládání, nízký grafický výkon a několik dalších faktorů. Přesto se Activision pustil do převedení dalšího svého počinu World at War, tentokráte skrze společnost n-space. Jedná se sice o starší kousek, ale díky tomu, že je aktuálně v prodeji za příjemnou cenu zhruba 800Kč (můžete ji přímo zakoupit u našeho partnera, obchodu Surtep.cz), je vhodná příležitost se na ní podívat.

571/call-of-duty-world-at-war_nintendo-ds_5.jpg

V rámci tří různých kampaní se tentokráte podíváme k japonským břehům, kde se odehrávala jedna z velkých kapitol druhé světové války. Mezitím se také podíváme na rusko – německé bojiště v Evropě. Příběhy se souběžně prolínají, takže nehrozí stereotypnost. Bojiště jsou vymodelována v tmavých barvách s velkým podílem zelené barvy. Jsou sice trochu hranatá a textury nejsou nijak extra detailní, ale to již jde na úkor platformy. Naopak velmi dobře vypadají různé detaily na bojišti jako jsou pytle, bedny, různé vybavení a podobně. Vše pak vypadá poměrně živě a líbivě. Navíc se mírně zvýšil počet jednotek, které můžou být současně na displeji

571/call-of-duty-world-at-war_nintendo-ds_4.jpg

Pohyb postavy se ovládá pomocí ovládacího kříže, střelba pomocí zadního levého tlačítka a vše ostatní pomocí dotykového displeje. Natáčení kamery, změnu zbraní, ale také nové funkce pro minihry jako je například odjišťování bomby, léčení kamaráda a podobně. Oproti Modern Warfare došlo ke změně přiblížení zbraně, respektive jejímu přitažení k líci. V předchozím díle hodně kritizovaná funkce pomocí dvojkliku na displej se změnila na jedno kliknutí k hornímu okraji obrazovky. Je to přirozenější a málokdy se překlepnete.

571/call-of-duty-world-at-war_nintendo-ds_3.jpg

Krom klasické akce, kdy likvidujete nepřátele střelbou nebo útokem na blízko si ještě užijete spoustu miniher. Například budete výbušninami ničit mosty, krýt sniper puškou postup svých přátel a nebo ničit letadla pomocí těžkého kulometu. Většina miniher je dobře zpracovaná a tedy docela zábavná. Pokud budete mít dohranou hlavní kampaň, můžete si zapnout Challenges, což jsou jednorázové mise s různými úkoly. Ty vám například zadají, abyste postříleli dvacet vojáků dříve, než vyprší čas na hodinách na displeji. Zábavnost těchto úkolů je mnohdy ještě větší, než samotná kampaň.

571/call-of-duty-world-at-war_nintendo-ds_2.jpg

Poslední částí hry je multiplayer se čtyřmi režimy hry. Máme tu Deathmatch, jeho týmovou verzi, boje o vlajku a nakonec lovec/kořist. Všechny se dají hrát na deseti mapách a to jak online přes internet tak lokálně po wifi a to až ve čtyřech hráčích.

571/call-of-duty-world-at-war_nintendo-ds_1.jpg

Call of Duty World at War je skutečně povedená DS střílečka, která vydrží na dlouhé hodiny zábavy, nabízí spoustu miniher a modů, a pokud máte stejně nadšené kamarády, také kvalitní multiplayer. N-space se tentokráte pochlapili a vytáhli z DS skutečně maximum. Jen tak dále.

Zdroj: hrynacesty.cz

Share and Enjoy:
 • Print
 • email
 • PDF
 • Add to favorites
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

1 komentář

 1. david říká:

  jak udelat rozcvičku jak se podliza

Napsat komentář

Berte na vědomí: Moderování komentářů je povoleno a může oddálit zveřejnění vašeho komentáře. Není potřeba znovu posílat stejný komentář.